Wczytuję dane...

Jak poprawni palić świece sojowe

Jak poprawni palić świece sojowe

Świece sojowe stają się coraz bardziej popularne. Są zdrowszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla powszechnie dostępnych świec parafinowych.
Choć są droższe, korzyści jakie za sobą niosą znacznie przewyższają wydatek finansowy.

Zalety świec z wosku sojowego:

  • palą się o połowę dłużej niż powszechnie dostępne świece parafinowe
  • nie dymią
  • nie wydzielają szkodliwych substancji
  • emitują o 90 % mniej dwutlenku węgla niż świece parafinowe
  • są ekologiczne, roślinne i wegańskie
  • opakowanie po świecy możesz wykorzystać ponownie
  • bardzo łatwo go usunąć: wystarczy ciepła woda z mydłem

Świec sojowe skradły również nasze serca - dlatego wprowadziliśmy je do oferty. 
Przygotowaliśmy dla Was 13 zapachów - kwiatowe, owocowe, świeże i soczyste, męskie i te bardziej kobiece - każdy znajdzie coś dla siebie. 

A teraz kilka słów o prawidłowym paleniu świec sojowych od Mikuno

Zanim rozpalisz naszą świecę upewnij się, że jest w temperaturze pokojowej - nie jest zbyt dobrym pomysłem rozpalanie jej zaraz po wyjęciu z paczkomatu czy zakupie na zimowym jarmarku. Pozwól jej sie ogrzać - ułatwi to jej topnienie i uwalnianie zapachu. 

Pal świecę minimum 2-3 godziny - pozwoli to jej rozpalić się równomiernie do brzegów słoika (świeca osiągnie tzw. basen) i unikniesz powstawania tunelu. Jeśli tego nie zrobisz każe kolejne palenie będzie pogłębiać tunel i utrudniać świecy osiągniecię  basenu, co skutkować będzie skróceniem użytkowania świecy i stratą na sile zapachu.

Nie odpalaj świecy na parapecie! Temperatura na zewnątrz jest często dużo niższa niż w domu i może to spowodować nierównomierne spalaniem świecy od strony okien.

Nie doprowadzaj do roztapiania się wosku na więcej niż 1 cm. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że temperatura w której palisz świecę jest zbyt wysoka i należy ją niezwłocznie zgasić ze względów bezpieczeństwa.

Po każdym paleniu przycinaj knot na około 0,5 cm.Kojarzysz brzydkie "grzybki" na końcu knota? Przycinanie knota po każdym paleniu zapobiega powstawaniu "grzybków".

Nie zostawiaj świecy bez nadzoru. 
Nie stawiaj świec na metlowych podstawkach lub wieczkach - metal podnosi temperaturę na dnie świecy przez co knot podczas palenia może zacząć wędrować po jej dnie. Stawianie świec na drewnianych bądź korkowych podkładkach pozwoli uniknąć takiej sytuacji.