Wczytuję dane...

Mydło do twarzy - które wybrać?

Mydło do twarzy - które wybrać?
Czy myliście kiedyś twarz mydłem?
Teraz używamy olejków, past, żeli czy płynów do demakijażu, a przecieŻ nasze babcie używały mydła. Zwykłego, szarego mydła. Mydło było przecież prekursorem wszystkich kosmetyków myjących. Dziś powracamy do mycia się mydłem - to bardziej ekologiczne i zdrowe dla naszej skóry. 
 
Mydło naturalne Mikuno pozbawone jest konserantów, EDTA, slesów i innych sztucznych substancji myjących. W przemysłowym mydle nie znajdziecie drogocennej i nawilżajacej gliceryny, która naturalnie powstaje jako produkt uboczny reakcji zmydlania tłuszczy. Przemysłowe mydła poddawane są dodatkowo procesowi wysalania - gliceryna wtedy oddziela się od zmydlonych olejów, jest odzyskiwana i dalej przetwarzana, a masa mydlana formowana w kostki. 
 
W naszych mydłach gliceryna naturalnie powstaje i w nich pozostaje, dodatkowo 5% tłuszczów nie ulega zmydleniu - dzięki specjalnie dobranej ilości substancji zmydlającej. Frakcja niezmydlona dodatkowo nawilża skórę, nie przesuszając jej. 
 
Zatem jakie mydło do twarzy?  Jakie mydło naturalne wybrać? Takie, które nie tylko będzie myć, ale i pielęgnowacć naszą skórę. 
 
JAKIE MYDŁO DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ?
Najlepszym mydłem do skóry trądzikowej i problematycznej jest mydło węglowe. Zawiera węgiel aktywny, który znany jest ze swoich właściwości oszyszczających, absorujących nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia nagromadzone na sórze. Dzięki tym właściwościom węgiel reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając wągry oraz wypryski. 
JAKIE MYDŁO DO CERY, SKÓRY NACZYNKOWEJ, WRAŻLIWEJ, SUCHEJ?
Skóra naczynkowa to czesto skóra również wrażliwa, skłonna do rumieńców, towarzyszą jej teleangiektazje czyli rozszeżone naczynia krwionośne. Taka skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. nie może być przesuszona, czy myta agresywnymi detergentami. Do peelingu skóry naczynkowej i wrażliwej używajcie peelngów enzymatycznych, nigdy mechanicznych. 

Idealnym naturalnym surowcem do skóry wrażliwej, suchej i naczynkowej jest nagietek lekarski. Mydło nagietkowe zawiera nie tylko kwiaty nagietka ale także macerat olejowy - skoncentrowany wycąg z kwiatów nagietka.